6 uykunuzu optimize etmenin 6 nedeni

Uyku, zihnimize ve bedenimize bakmanın en iyi yollarından biridir. Birçoğumuz gece yaklaşık 7 ila 9 saat uykuyu hedeflememiz gerektiğini bilse de, ortalama Fitbit kullanıcısı yaklaşık 6 saat 38 dakika uyku alıyor.

Günlük taleplerimiz göz önüne alındığında uykuya öncelik vermek zor olabilir. Ancak fark etmeyebileceğiniz şey, uykunun sağlığınızı optimize etmenin eksik bağlantısı olabileceğidir. Kendi uyku alışkanlıklarınıza bakmaya hazırsanız ve başlayabiliyorsanız, kişisel sağlık hedeflerinize daha yakın ve daha yakın olduğunuzu görebilirsiniz.

Yani, bekleme! Bu gece uyku rutininize geri dönmek için motivasyon bulun ve aşağıda size nasıl fayda sağlayabileceğini öğrenin.

Egzersizinize bir destek verin. Hiç çok az uyku üzerinde çalışmaya çalıştın mı? Muhtemelen oraya çıkmak için daha az motive olmuş ve belki de antrenmanı tamamlayacak enerjiye sahip değilsiniz. Sadece ekstra ZZZ’ler alarak atletik performansınızı artırabilirsiniz.

Yeme alışkanlıklarınızı daha iyi kontrol edin. Yeni bir çalışma, kaliteli uyku eksikliğinin daha yüksek gıda alımına ve daha düşük genel diyet kalitesine neden olabileceğini göstermektedir. Ek olarak, hormonlarınızda açlığı düzenlemeye yardımcı olan bir değişiklik, akşam geç saatlerde tatlı ikramlara ulaşmanızı sağlayabilir.

Alzheimer hastalığını durdurmaya yardımcı olun. Bilim adamları demansı ve Alzheimer hastalığını durdurmak için ipuçları bulmaya devam ederken, araştırmalar iyi uyku ve uyku hijyeninin bulmacanın önemli bir parçası olabileceğini gösteriyor. Uyku, özünde, her günün sonunda beyni “temizlemeye” yardımcı olur.

Çaba ile ilgili seçimler yapmanıza yardımcı olur. Sağlıklı rutinleri almak zor olmak zorunda değil, ancak uyumlu bir çaba gerektiriyor. Uyku kaybı, zor kararlar verme, daha iyi seçeneği seçme veya sipariş vermek yerine bu sağlıklı yemeği evde yapma yeteneğinizi etkileyebilir.

Ruh halinizi olumlu bir şekilde etkiler. Kötü hava, iş stresi ve günlük sorumluluklar kesinlikle bizi düşürebilir, ancak geceleri kaliteli uyku almak aslında ruhlarımızı yüksek tutmaya yardımcı olabilir!

Farkındalığı artırmak. Meditasyon ve farkındalığın uykumuz üzerinde bir etkisi olduğunu bilsek de, daha iyi anlamaya başladığımız şey, uykunun farkındalığımız üzerinde nasıl bir etkisi olabileceğidir. Tam zamanlı hemşirelerle ilgili küçük bir çalışmada, optimal uyku sağlığı daha iyi dikkat ve farkındalık gibi günlük farkındalıklarını geliştirdi.

Öyleyse neden kendinize sormuyorsunuz, bu gece fazladan bir saat uykunuz varsa hayatınız nasıl farklı olabilir? Bu ayın geri kalanında her gece fazladan bir saat uykunuz varsa ne olur? Sizin için ne değişebilir?

Bu bilgi sadece eğitim amaçlıdır ve tıbbi tanı veya tedavinin yerini almaz. Bu bilgileri bir sağlık problemini veya durumunu teşhis etmek veya tedavi etmek için kullanmamalısınız. Diyetinizi değiştirmeden, uyku alışkanlıklarınızı değiştirmeden, takviyeleri almadan veya yeni bir fitness rutini başlatmadan önce her zaman doktorunuza danışın.

Jamie Wise

Kayıtlı diyetisyen beslenme uzmanı Jamie Wise, bir Fitbit sağlık koçudur. Kurumsal ve bilimsel sağlık konusunda deneyime sahip Beslenme ve Diyetetik Akademisi’nin aktif bir üyesidir. Koçluk yapmadığında, Pasifik Kuzeybatı çevresinde yavru ve eşiyle Jamie bisiklet, yürüyüş, sırt çantasıyla ve kürek tahtasını bulabilirsiniz.

Categories:

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *