3 Baller Daha İyi Çeviklik İçin Hareketler

Basketbol hayranı olmak, ev sahibi takım playofflara ve ötesine geçtiğinde sonsuza kadar çok daha eğlenceli! (Git Warriors! Woot! Woot!) Ama bu insanlar finallerde terlemeden önce, hızlarını, dengelerini ve ayaklarını iyileştirmek için çeviklik tatbikatları uyguluyorlardı.

Çeviklik sadece basketbolcular için değil. Spor tıbbı hekimi ve Running Strong’un yazarı Jordan D. Metzl, “Çeviklik günlük olarak yaptığınız her hareketi, hızla bir sandalyeden çıkmaktan, tezgahtan düşmek üzere bir şeyler yakalamaya yönlendiriyor” diyor. “Çeviklik tatbikatları sizi Stephen Curry’ye dönüştürmeyecek, ancak genel uygunluğunuzu geliştirecekler. Ve özellikle koşucular, futbolcular, kardiyo dansçıları için iyi – gerçekten, yaralanmaları durdurmak ve kalorileri durdurmak isteyen herhangi bir aktif kişi ”diyor Metzl.

Yarı mahkemeden net dışında hiçbir şey vurmanın nasıl bir şey olduğunu bilmek ister misiniz? Kanepeden inin ve pratik yapın! Ve parke üzerindeyken, bu üç baller hareketiyle genel olarak oyununuzu geliştirin.

CARIOCA (A.K.A. Grapevine) Adımlar: Bu adım dengeyi ve koordinasyonu geliştirir ve kalça kaslarınızı gevşetir. öne bakarak, sol ayağınızla sola doğru adım atarak başlayın. Sonra ideal ayağınızı önünüze getirin ve sol ayağınızın üzerinden geçin. Sol ayağınızı tekrar sola adım atın. 90 derecelik bir açıda dirsekler ve avuç içi açıkken kollarınızı yanlarınıza karşı sıkı tutun. Örneğin, serbest atış çizgisine ücretsiz atış çizgisi-ve daha sonra ideal ayağınızla liderlik ederek başlangıç noktaya geri dönün.

İntihar Sprintleri: Bu dayanıklı matkap hızı artırır ve ayaklarınızda daha hafif olmanıza yardımcı olabilir. Spor salonunun bir ucundan, sepetin altında başlayın. Faul çizgisine koşun, yere dokunun ve başlamak için geri koşun. Sonra yarı mahkemeye koşun, dokunun ve geri koşun. Son olarak, mahkemenin diğer ucuna koşun, çizgiye dokunun ve başlamak için tekrar yarışın. Bu bir intihar sprint.

Atlama ve Erişim: Dunking’in hayalini mi? Bu tatbikat sizin için! Ayaklarınızın omuz genişliği ayrı ve dizleri hafifçe bükülmüş olarak sepetin altında durun. Çemberin hedefi hafifçe çömelirken, kollarınızı sallarken ve patlayıcı bir şekilde yukarı atlarken. Kara ve hemen tekrar yukarı atla. Mümkün olduğunca çok dikey yükseklik elde etmeye çalışarak 10 kez tekrarlayın.

Savaşçılar için kök salmak mı? Bir sonraki antrenmanınıza bu hareketleri yapmak? Yorumlar bölümü aşağıdadır – Talk It!

Bu bilgi sadece eğitim amaçlıdır ve tıbbi tanı veya tedavinin yerini almaz. Bu bilgileri bir sağlık problemini veya durumunu teşhis etmek veya tedavi etmek için kullanmamalısınız. Diyetinizi değiştirmeden, uyku alışkanlıklarınızı değiştirmeden, takviyeleri almadan veya yeni bir fitness rutini başlatmadan önce her zaman doktorunuza danışın.

Kimberly Daly Farrell

Kimberly Daly Farrell, Fitbit’in yönetici editörüdür. Sertifikalı bir sağlık eğitmeni ve kendi kendine teşhis edilen koşu bağımlısı Kimberly, bütünleştirici beslenme okudu ve üç maraton tamamladı. Daha önce şekil, cazibe, fitness ve iyi temizlik dergilerinde editoryal pozisyonlar düzenlemişti.

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *