Yale, Wilmerhale tarafından yapılan iç soruşturmanın işe alım skandalının izole edildiğini gösterdiğini

Dış hukuk müşaviri tarafından yapılan bir soruşturma, eski kadın futbol eğitmeni Rudy Meredith dışındaki herhangi bir Yale eğitmeninin, hileli atletik onaylar tedarik etmek için rüşvet kabul ettiğine dair hiçbir kanıt bulamadı. Daha önce tanımlanmış iki aday dışında bu tür onaylar aldı.

Hukuk bürosu Wilmerhale tarafından Yale’nin isteği üzerine yürütülen dört aylık soruşturma, atletizm ve kabullerde antrenör ve yöneticilerle binlerce makalenin ve röportajların gözden geçirilmesini içeriyordu.

Dış soruşturma, üniversitenin kabul sürecinin bütünlüğünü sağlamak için başlattığı bir dizi prosedürden biridir. Atletik işe alım için yeni protokoller oluşturdu ve kabul prosedürlerini güçlendirdi. Ayrıca ek korumalarda danışmanlık firması PricewaterhouseCoopers (PWC) ile birlikte çalışıyor.

Kasım 2018’de istifa eden Meredith, Federal yetkililere, Kaliforniya merkezli bir kolej hazırlık şirketinin CEO’su William Singer tarafından yürütülen bir rüşvet planına katıldığını itiraf ettikten sonra Mart ayında sahtekarlıkla ilgili suçlamalardan suçlu bulundu. Şarkıcı şeması ayrıca diğer seçici üniversitelerde antrenörlere rüşvet ödemeyi ve başvuru sahiplerinin standart testlerde hile yapmasına yardımcı olmayı da içeriyordu.

Meredith’in hileli atletik onaylar sağladığı iki başvurandan biri, diğeri Yale’ye kabul edilirken kabul edildi. Yale planı öğrendikten sonra öğrencinin kabulü iptal edildi.

Atletik direktör Victoria Chun’un önderliğinde, Yale’nin 35 Varsity Sports takımının her biri için işe alım sürecinde daha yakın koordinasyonu ve önemli iletişimi desteklemek için yeni protokoller iyi kuruldu. Yeni protokoller altında, antrenörler spor süpervizörleriyle sık sık toplanacaklar – Yale’nin atletik takımlarını denetlemek ve bir ekibin programının işe alım da dahil olmak üzere tüm yönlerinde daha yakından denetleme sağlamak için atanan yöneticiler. Antrenörlere, bağış toplama değerlendirmeleri için bir kriter olmadığı konusunda bilgilendirilmiştir.

Ekiple ilişkili olmayan spor yöneticileri, halka açık kaynakları kullanarak her işe alımın atletik kimlik bilgilerini doğrulayacaktır. Potansiyel bir öğrenci-sporcu desteklerken, bir eğitmen, bir işe alımın atletik statüsünü doğrulamak için üç harici referans içerecektir. Ayrıca, Yale’nin belirli bir işe alınan sporcunun katılmadığı veya birleşmediği, ancak daha sonra işe alındıkları ekibin katılmadığı durumları izlediğinden ve anladığından emin olmak için önlemler alınacaktır.

Temmuz 2018’de Yale’ye katılan Chun, “Etkileyici antrenörlere, personellere ve öğrenci-sporculara sahip olduğumuz için şanslıyız,” dedi. “Birlikte çalışarak, akademik ve atletik olarak mükemmelliğe bağlı gençleri işe alırken bu yeni güvenceleri dahil edeceğiz. Yale topluluğu ve ötesi üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmaya çalışın. ”

Varsity Atletizm ile ilgili değişikliklere ek olarak, Lisans Kabulleri Ofisi, akademik ve ders dışı kimlik bilgilerinin birçoğunu uygulamalarında kendi bildirimini doğrulamak için prosedürler başlatacaktır. Bu prosedürler, ofisin birden fazla kaynaktan bilgi toplama, resmi lise transkriptleri ve standart test raporları gerektiren ve sıklıkla lise yetkilileriyle temasa geçmeyi içeren mevcut süreçlerini destekleyecektir. Kabul memurları, sahtekarlığın mümkün olabileceği alanları belirlemek için başvuru inceleme sürecinin kapsamlı bir incelemesini başlatmıştır.

Lisans Kabulleri ve Mali Yardım Dekanı Jeremiah Quinlan, üniversitenin her başvuru sahibini dikkatli bir tüm kişi inceleme süreci ile değerlendirme taahhüdünü yineledi. “Kabul süreci, her başvuru sahibinin Yale topluluğuna katkıda bulunma ve Yale’nin kaynaklarından yararlanma potansiyelini dikkate almak için oluşturulur. Öğrencilerin yaşadığı büyük, karmaşık ve genellikle çok kuşaklı avantajlar ve dezavantajlar hakkında bir farkındalıkla çalışmadan önce öğrencilerin eğitim yolculuklarını şekillendiren sayısız bağlamsal yönleri düşünüyoruz. Düşünceli, kasıtlı ve insan merkezli sürecimizin, tüm geçmişlerden olağanüstü umut verici öğrencileri tanımlamamıza ve yanıtlamamıza izin verdiği için minnettarım. ”

PWC, Yale’nin kabul prosedürleri ve kararlarını belgelemede ek protokoller ve iyileştirmeler önerdi; bu, kabul sürecinin sahtekarlık için daha yüksek riski altında olabilecek yönlerini izlemek için yıllık uygulamalar ve sistemler de dahil olmak üzere.

Başkan Peter Salovey, “Yale’nin misyonu, kampüsümüze çok çeşitli yetenekler, ilgi alanları, bakış açıları ve geçmişleri olan muhteşem öğrencilerimize getiren bir kabul sürecini sürdürme ve güvence altına alma yeteneğimize bağlıdır” dedi. “Kabul ve atletizm ofislerindeki ve üniversitedeki personel, kabul politikalarımızın ve prosedürümüzün bütünlüğünü güvence altına almak için yorulmadan ve tutkuyla çalışıyorlarnull

Categories:

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *