MMA, geçtiğimiz hafta sonu tarihi esrar Salı

ile Kanada’ya döndü ve ilk profesyonel MMA kartı Covid-19 kapatılmasından bu yana Kanada’da gerçekleşti.

RISEFC 6, 13 Mart 2021’de Victoria BC’de gerçekleşti. BC Atletizm Komisyonu, operasyonlara devam eden ilk Kanada Komisyonu oldu, umarım diğer eyaletlerin profesyonel savaşçı sporları tekrar yoluna koymasının yolunu açtı.

Ana etkinlikte Elias Theodorou ile karşı karşıya kalan iki UFC veteriner, Matt Dwyer’e karşı 3. tur TKO zaferi elde etti.

Belki de sporun geri dönüşünden daha dikkat çekici olan bu, rekabet içi tıbbi esrar için terapötik kullanım muafiyeti ile rekabet eden bir savaşçı ile profesyonel savaş spor tarihinin ilk maçıydı.

BC Athletic Komisyonu, Salları onaylarken WADA anti-doping için yasaklanmış listeyi kullanıyor. WADA, ölçülebilir THC metabolitleri 150 ng/ml eşiğini aştığında meydana gelen kullanımla ilgili olarak esrarın rekabeti yasaklar. Birçok düzenli esrar kullanıcısı, dövüş günü rekabet içi penceresinde tüketimden kaçınırken bile bu eşiği aşabilir.

BC Komisyonu tarafından verilen Sal, Theodorou’nun bu rekabet içi eşiğini başarısızlığa uğratma korkusu olmadan reçete edilen ilaçlarını rekabetten yasal olarak kullanmaya devam etmesine izin verdi. Sal, bir sporcunun bozulmuş rekabet etmesine izin vermez, bunun yerine rekabet dışı tıbbi kullanımın, rekabet içi kuralların ihlali olarak kabul edildiğini önlemek için bir korumadır. Theodorou tarafından belirlenen bu tarihi emsal, diğer atletik komisyonların savaş sporlarında esrarı nasıl düzenledikleri konusunda pratik reformlar benimsemesine yardımcı olabilir.

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook

Bunun gibi:
Yükleme gibi …

İlişkili

BC, Kanada Standardını Yasal Pro/Am MMA EventsAugust 13, 2013in “Amatör MMA Yasası”
BC Atletik Komisyonu MMA’nın “Birleşik Kurallarında” tüm değişiklikleri benimsemiyor 16 Şubat 2017
Artık Bill S-209’u kutlamaya başladığımıza göre, 6. Work June 2013’e ulaşma zamanı “Amateur MMA Yasası”

Categories:

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *