Kilo Kaybı Çarşamba – Lisa’nın Hikayesi

Liam’ın kilo kaybı hikayesinin fantastik başarısından sonra Çarşamba günleri RER’de rutin bir işlev yapmaya karar verdim. Kilo kaybı başarı hikayeniz varsa, paylaşmak istersiniz lütfen bana runeatrepeat@gmail.com adresinden e -posta gönderin.

Lisa’nın Kilo Kaybı Hikayesi

Daha önce Lisa:
En son videolarım

Jessica Simpson Anı – Açık Kitap İncelemesi
Jessica Simpson’ın yeni kitabı – Açık Kitap. Şarkıcı ve girişimci de hileler döker ve sahnelerin arkasında da anılarındaki sürprizler.

Sesli Kitabın İncelemesi – Jessica Simpson onu okur! Ayrıca ses sürümünü aldığınızda bonus teklif melodileri var!

Daha fazla video

0 saniye 6 dakika, 5 saniye

Sıradaki
Koşu İpucu Covid19 salgını sırasında sağlıklı kalın
02:25

Canlı
00:00
08:21
06:05

Pound Kayıp: 110 Pound

Ne kadar zaman aldı? Yaklaşık bir yılın yanı sıra.

Nerelisin Başlangıçta Seattle’dan, şimdi Portland’da çevrimiçi

Meslek? şartlı tahliye için ofis asistanı ve denetimli serbestlik

Lisa sonra:

Kilo kaybı yolculuğunuza başlamanızı sağlayan motive edici faktör neydi? Bir şey mi yoksa bir dizi olay mıydı?

Birlikte oldukça yakın olan bir dizi olaydı. Yüksek tansiyon kurdum ve yıllık fiziksel olarak doktorum bana diyabetik olduğumu söyledi. Diyabetik olma kavramı beni o kadar çok korkuttu ki, beynimde bir şey tıkladı ve bir şeyler ciddi bir şey yapmam gerektiğini anladım.

Yaklaşık bir yıl boyunca kilo vermek için zor zamanlar geçiriyordum. Yiyecek sorunlarımı ele almadım ve yarım eşyalı bir egzersiz programı başlattım. Eğrilere katıldım ve gerçekten kilo aldım!

Genel olarak, sağlığım ve sağlığım iyi değildi. Diyabet öncesi ve yüksek tansiyonun yanı sıra sürekli acı çekiyordum. Ayaklarım her zaman acıyor. Kalçalarım ağrıyordu, sırtım acıyor. Göğsüm vücut boyutum için çok büyüktü (5 ayak 5 inç): 42 FF sütyen boyutuydum. Bacaklarım her zaman ağrıyordu. Sürekli olarak soğuk algınlığı alıyordum. Sadece sağlıklı değildim.

Yaptığınız en önemli değişiklik ne olduğuna inanıyorsunuz? Tam olarak nasıl yardımcı oldu? Bunu ömür boyu sürdürebilir misin?

Yaptığım en önemli değişiklik iki şeyin bir kombinasyonu olduğuna inanıyorum. Gerçek yiyeceklerin ne olduğunu (vücudum için işlenmemiş, sağlıklı, yakıt) ve sağlıklı olmak için ne yemem gerektiğini keşfettim. güven bana; Bütün bir pizza değil! En önemli ikinci değişiklik, egzersizin işkence olmadığını bulmaktı. Hayatımın geri kalanında kesinlikle egzersiz rutinine devam edebilirim. Egzersiz yaptıktan sonra her zaman çok daha iyi hissediyorum. Vücudum artık hala oturamıyor!

50 kilo vermek için hedef aldım. 100 kaybetmem gerektiğini anladım, ancak bu sayı beni korkuttu! Bu yüzden bebek adımlarının daha iyi olduğuna karar verdim. Haziran 2007’de 50 lira kaybetme ilk noktasına ulaştım. Kardeşimin düğününe gelmeden 1 hafta önce. Bu inanılmaz bir duyguydu!

19 Ocak 2008’de 75 kilo kaybetme hedefime ulaştım! Büyük olasılıkla 10 yıl içinde ilk kez 175 ağırlığındaydım. Çok mutluydum! Kendime ne inanılmaz bir doğum günü hediyesi! (Ve en iyi arkadaşım Rachel, onun ölçeğine adım attığımda yanımda oldu!) 175 ağırlığında hedefime ulaştığımdan beri tamamen 150’ye ulaşabileceğime karar verdim.

Yeme alışkanlıklarınızı nasıl değiştirdiniz?

Sağlıklı olmak için “vahiy” den sonra, kalorilerimi bir gün saymaya karar verdim. Yeme alışkanlıklarımda hiçbir değişiklik yapmadım ve sadece ne yediğimi besteledim. İnternetteki kalorilere baktım ve her şeyi besteledim. Ağzıma koyduğum şeye kesinlikle şok oldum. Boyut hizmeti hakkında hiçbir fikrim yoktu. Büyük olasılıkla 1 porsiyon yerine 3 porsiyon yiyecek yiyordum. Atıştırmalıklar için kötü seçenekler yaptım. Ben de birçok tatlı yedim. Kalorilerimi günde 2000 ile sınırlamaya karar verdim.

Bu kalori sayımımı başlattı. İlk başta zordu. 2000 kalorisinin altında yemeye çalışmanın yapmak zor olduğunu ve gerçekten o kadar yiyecek olmadığını fark ettim. Atıştırmalıklarım gibi meyve ve sebze yemeye çalıştım, kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği için sağlıklı yiyecekler yemeye çalıştım. Kendimi her etiketi okurken keşfettim ve bu kalorileri yemek isteyip istemediğimi seçtim. Her şey fedakarlık ve ikame ile ilgiliydi.

Zayıf yönlerim şeker (dondurma, kurabiye, cheesecake) ve pizza. Diyetimden pizzayı tamamen kesmeye karar verdim. Akşam yemeği için sadece 1 dilim ve bir salata olmayabileceğimi anladım. Evimde pizza olsaydı, sağlık ve sağlıklı yaşam veya zindelik konusunda herhangi bir saygı olmadan tüm pizzayı yerdim. Şekere gelince, daha düşük kalorili alternatifler için tükettiğim nefis ikramları değiştirmeye başladım: her biri yaklaşık 50 kalori olan Snackwell’in çerezleri dondurulmuş yoğurt, pirinç Krispie 90 kalori tedavi ediyor. Bunlar benim tatlılarımdı.

Egzersiz alışkanlıklarınızı nasıl değiştirdiniz?

250 pound’da aldığım tek egzersiz türüBazen eğrilere gidiyor. Bu benim için hiçbir şey yapmadı. Sadık kalabileceğim bir egzersiz programı keşfetmem gerektiğini fark ettim. Kendimle ilgili iki şey anladım: 1) Onunla kalacak olsaydım yaptığım şeyi sevmek zorunda kaldım, 2) Bir spor salonuna katılıyorsam, eve yakın olması gerektiğini anladım ya da asla olmazdım Git.

Ben de genç ve genç olarak yüzmeyi ne kadar sevdiğimi aklımda tuttum, bu yüzden yakın mahalle havuzuna gitmeye başladım. Egzersizim için turları yüzdüm. Kesinlikle beğendim! Ben de ileriye baktım! Egzersiz yapmanın eğlenceli olabileceğini fark ettim.

İlk başladığımda yüzmek zordu. O kadar şekilsizdim ki, her turdan sonra dinlenmek için durmak zorunda kaldım ve kalbimin patlayacağını hissettim. Ancak şimdi, neredeyse 4 yıl sonra, hala haftada üç kez yüzüyorum. Durmadan bir mil ve yaklaşık 40 dakika içinde bir yarım yüzebilirim!

Son zamanlarda bir koşu programına da başladım. Ekim ayında ilk 5K yarışımda yarıştım (cehennem gibi koştum) ve yapacağımdan çok daha iyi yaptım; Özellikle koşmadan bir hafta önce grip olduğumdan beri. Sayılar:

Bölüm Sıralaması: 47/122

Cinsiyet Sıralaması: 168/518

Genel Rütbe: 292/746

Şimdi ben de koşmaya bağımlıyım. Önümüzdeki ay 8K var. Bu yılki devasa koşumun yanı sıra Ağustos ayında olacak: Kaputa Sahil Yarışı Yarışı Yarışı! Röle yarışı Portland yakınlarındaki Mt. Hood’dan sahile gidiyor! Aynı şekilde Mayıs ayında Plaj Bisikleti gezisini de yapıyorum. Bisikletimi 55 mil süreceğim! Gelecek yıl amacım tam bir maraton veya belki de bir triatlon olacak.

Bu sağlıklı alışkanlıkları nasıl korumayı planlıyorsunuz?

Ben de egzersiz gibi koşmak gibi düştüm. Bu hayatımın geri kalanında ayak uydurmayı umduğum bir şey. “Kapalı” günlerimde yürüyüş yapmanın yanı sıra yüzmeyi de seviyorum. Yarış yapmaktan zevk alacağıma hiç inanmadım, ancak bu, egzersiz programımla tutarlı kalmanın yanı sıra eğitime yardımcı olan bir şey.

Günlük cazibelerim var. İş yerinde her zaman simit veya çörek vardır. Arkadaşlarım Happy Hour’a gitmeyi sever. Erkek arkadaşım pizza ve her öğünde yiyebilir. Her zaman almak için kullandığım lezzetli kahve içeceğini canlandırıyorum… karamel şurubu, çırpılmış krema ve çikolata talaşları ile beyaz çikolata mocha. Ancak o 900 kalorili tatlı içeceği vermiyorum! Her şey seçimlerle ilgili.

Kilo vermek isteyen RER ziyaretçileri için herhangi bir ipucunuz var mı?

“Bunu nasıl yaptın?”

Bu, insanların vücut ağırlığımın% 40’ını kaybettiğimi keşfettiklerinde bana her zaman sordukları endişesi. %40. Gerçek sayılarda, bu 100 pound’un üzerinde. 100 pound 12 yaşında bir çocuk. Preteen bir çocuğun eşdeğerini kaybettim.

“Nasıl” asla değişmezken keşfettiklerinde anlaşmalarına bakar. Onlara sihirli büyüyü, sihirli fasulyeleri, patlayabilecekleri hapı, bir ay boyunca yapabilecekleri diyet planını vermemi istiyorlar. Asla gerçek cevabımdan memnun değiller.

“Sağlıklı beslenme ve egzersizle kilo verdim.”

Yüz kilodan fazla kaybetmem neredeyse iki yılımı aldı. Almam gereken bir yolculuktu. Dürüst olmak gerekirse başlamaktan daha zor olan bir yolculuktu. Yapmam gereken değişiklik kadar uyanmam 27 yılımı aldı.

Kilo vermeye çalışan başkalarına tavsiyem şunlardır:

Yapmaktan hoşlandığınız bir egzersiz bulun! Yürüyüş, yüzme, bisiklet, yoga. kimin umrunda? Vücudunuzu hareket ettirdiğiniz kadar seviyorsanız, sonuçları görürsünüz.

Ne yediğinize faiz ödeyin.

Ne yapmayı seçerseniz seçin, tutarlı olun. ona bağlı kal. Çalışmıyorsa durmayın. Kilo kaybımda çok fazla plato vurdum, ancak eğer tutarsam kilo vermeye geri döneceğimi anladım!

Umarım bu bazı insanlara ilham verir:

2 yılda 100 kilo verdim.
24W beden pantolondan 6 pantolona gittim.
Başladığımda sütyen boyutum 42FF idi. Ben şimdi 34D.
Vücudum yağ yerine kas kütlesine dönüştürüldü.
Artık mayoya girmekten utanmıyorum.
Muhtemelen hayatıma yaklaşık 20 yıl ekledim.
Şimdi hafta sonlarımı benim gibi yoğun, uzun yürüyüşler için geçiriyorum!

Şimdi bir mil ve haftada 3 kat yüzüyorum. Aslında, yüzmede çok daha iyi oldum, havuzdaki bir adam geçen hafta bana rekabetçi bir yüzücü olup olmadığımı sordu!
Hayatımda ilk kez de mutluyum, bedenimi seviyorum.

Eğer yapabilirsem, herkes yapabilir!

********************************************** ***********************

Tebrikler Lisa’nın yanı sıra hikayenizi RER okuyucularıyla paylaştığınız için çok teşekkürler! O da yeni bir blog başlattı – burada inceleyebilirsiniz.

Kilo kaybı başarı hikayeniz varsa, paylaşmak istersiniz lütfen bana runeatrepeat@gmail.com adresinden e -posta gönderin.

Bana çalışma kitabını gönder

Kaydetmek

Paylaşmak önemsemektir!Paylaşmak

Cıvıldamak

Toplu iğne

Paylaşmak

Posta

Paylaşmak

Categories:

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *