Mirko “Cro Cop” Filipovic, doping için iki yıl yasak verdi

Mirko “Cro Cop” Filipovic yakın zamanda bir doping skandalının ortasında MMA’dan emekli oldu. Cro Cop, USADA testine maruz kaldıktan kısa bir süre sonra HGH’nin rekabet dışı kullanımını kabul etti ve şimdi UFC’nin/USADA anti doping rejimi kapsamında yaptırım uygulanan ilk savaşçı olma özelliğine sahip.

USADA’nın 4 yıl olabileceğini, ancak yanlış yapmayı hızlı bir şekilde kabul ettiği için 2 yıllık bir yasak verildi.

USADA aşağıdaki basın bültenini yayınladı:

USADA bugün Mirko “Cro Cop” Filipovic’in Zagreb, Hırvatistan’ın en üst düzey savaş şampiyonasında (UFC) (UFC) bir sporcu, anti-doping politika ihlalleri için 2 yıllık bir yaptırım aldığını duyurdu.

41 yaşındaki Filipovic, 4 Kasım 2015 tarihinde Zagreb, Hırvatistan’da yürütülen rekabet dışı bir testin ardından insan büyüme hormonunun (“HGH”) kullanımı, kullanımı ve bulundurulmasına (“HGH”) sahip olmayı kabul etti. Test edildiği gün, herhangi bir sonuç bildirilmeden önce Filipovic, UFC anti-doping politikasını ihlal ederek HGH’yi kullandığını teşvik etmek için UFC ile temasa geçti. Daha sonra, 9 Kasım 2015’te Filipovic, USADA’ya yasaklanmış maddeyi kullandığını da itiraf etti.

İnsan büyüme hormonu, UFC anti-doping politikası kapsamında peptit hormonları, büyüme yönleri ve ilgili maddeler sınıfında yasaklanmış bir maddedir. Filipovic’in anti-doping politika ihlallerini istemi kabul etmesi nedeniyle, ağırlaştırıcı senaryoların bulunduğu UFC anti-doping politikası kapsamında izin verilen dört yıllık bir yaptırım uygulanmasından kaçındı.

Filipovic’in uygunluk süresi, USADA’ya ilk kez anti-doping politika ihlallerine kabul ettiği 9 Kasım 2015’te başladı. Buna ek olarak, Filipovic, HGH’yi ilk kez UFC anti-doping politikasını ihlal ederek, herhangi bir unvan, sıralama, çanta veya diğer anti-doping politikasını ihlal ettiği tarihte elde edilen ve ardından elde edilen tüm rekabetçi sonuçlardan diskalifiye edildi. tazminat.

USADA CEO’su Travis Tygart, “Nihayetinde hedeflerimiz sekizgenleri temiz tutmak ve UFC içindeki temiz sporcuların haklarını güvence altına almaktır” dedi. “Sporcuların sadece yasaklanmış maddelerin kullanımı ile ilgili olduğunda sağlık ve güvenliklerini düşünmeleri değil, aynı zamanda bu tür kullanımın kendi miraslarına verebileceği hasar.”

USADA, tüm UFC sporcuları için yıl boyunca, bağımsız doping önleme programını yürütmektedir. USADA, tek misyonu rekabetin bütünlüğünü korumak, gerçek sporlara ilham vermek ve temiz sporcuların haklarını güvence altına almak olan bağımsız, kar amacı gütmeyen, sivil toplum kuruluşlarıdır. USADA tarafından UFC sporcuları için yürütülen anti-doping programı eğitim, bilim ve araştırma, test ve sonuç yönetimini içerir. Resmi UFC anti-doping programı bilgileri ve sporcu kaynakları ufc.usada.org adresinde mevcuttur.

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook

Bunun gibi:
Yükleme gibi …

İlişkili

Neden Cro-Cop’un UFC sürümü USADA’nın 2 yıl Banjuly 20, 2016’da alay etmesini sağlıyor
CRO COP’un negatif doping Testjan 10 Şubat 2016’dan “Doping” in dersleri ve yansımaları
Lyoto Machida, Usada Doping Yasağını Half Pril 14, 2016’da “Doping”

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *